Czasem coś usłyszę, czasem sobie coś pomyślę, czasem coś z tego tu zdążę zapisać - a czasem nawet zadbam o pełną poprawność pisowni...
Blog > Komentarze do wpisu

Charoszyje druzja

Zajrzałem dzisiaj na jedno z moich kont pocztowych, co to na nim dawno nie byłem. Od nieprzeczytanych wiadomości aż kipiało (też chyba dlatego, że któryś program pocztowy ich nie kasował z serwera mimo ściągnięcia, tak to z tymi programami bywa), więc wiedziony niezdrową ciekawością postanowiłem zajrzeć na początek do foldera ze spamem (tylko 45 nieprzeczytanych wiadomości). Kliknąłem i zdziwiłem się. 

Większość maili miała nagłówki i adresy nadawców po rosyjsku. Było ich na tyle dużo, że Google Chrome obejrzawszy całość, doszedł do wniosku, że wszedłem na jakąś rosyjską stronę, i zaoferował przetłumaczenie jej w całości. Nie skorzystałem, bukwy z ośmiu lat nauki jeszcze pamiętam wystarczająco dobrze, na tyle dobrze żeby docenić urodę reklamy firmy oferującej sprzedaż dyplomów (może tu mi momentami słownictwa brakuje, więc nie jestem pewien, czy to po naszemu dyplomy magisterskie, licencjackie czy inne). W każdym razie nie przeczytałem wszystkich tych spamowych maili.

Tagda, mai charoszyje druzja, jes'li kto-nibud' pisał ka mnie na etu adriesu - izwinitie, szto ja k'wam nie atpisał, paetamu szto ja nie pracitał (u mienia niet druziej, katoryje by ka mnie pisali pa-russki). Привет!

wtorek, 17 kwietnia 2012, bartoszcze

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2012/04/17 22:02:50
A może jednak się skusisz? Felerny doktorat i do polityki, to ostatnio modne...
-
2012/04/17 22:11:29
Przecież wtedy nie będę mógł nawet napisać swobodnie notki na blogu, bo będzie analizowany jej kontekst i podtekst polityczny...
-
2012/04/19 15:33:57
Też dostaję ostatnio sporo rosyjskiego spamu - pacnę admina, żeby drani poblokował. Fi dąk. Jak nie nigeryjski książę z ofertą wręczenia mi milionów dolarów to jakieś rosyjskie centrum handlowe proponuje mi chwieco, bo przecież nie będę tego czytała. Coraz tępsi ci spamerzy.
-
2012/04/19 17:25:45
O spamie już też parę razy #mamotymnotke, nawet taga mam, ale nie wiem czy łapie wszystko (bo tagów używam tylko odkąd ich wprowadzili i nie dodawałem wstecz). Na szczęście wyszukiwarka na blogu działa dość fajnie.