Czasem coś usłyszę, czasem sobie coś pomyślę, czasem coś z tego tu zdążę zapisać - a czasem nawet zadbam o pełną poprawność pisowni...
Blog > Komentarze do wpisu

Trudno polubić Tarnów w styczniu

Pod naszą szerokością geograficzną trudno jakiekolwiek miejsce polubić w styczniu, poza ewentualnie jakimś kurortem narciarskim, do którego przyjeżdżamy i chłoniemy piękno gór. Kiedy jednak mamy odwiedzić jakieś miasto, to w styczniu możemy napotkać wszelkie przeszkody, które nas będą do niego zniechęcać: trzaskający mróz, sypiący się na głowę (i oblepiający buty) śnieg, mroźny wiatr - wszystko to razem i z osobna mówi "chowaj się w te pędy, nie patrz świata poza ciepłym kątem".

Kiedy pod koniec stycznia odwiedzałem Tarnów, ten przywitał mnie dziurami w asfalcie, padającym śniegiem z deszczem i temperaturą parę stopni powyżej zera, sprawiającą, że nagromadzony przez ostatnie tygodnie śnieg topił się na potęgę. Trudno w tej sytuacji o miłe wspomnienia, pocieszam się, że w odróżnieniu od innych udało mi się przynajmniej zaparkować na względnie suchym miejscu (i kelnerka w kawiarni ocieplała klimat).

tarnów parking styczeń 2013

Nie poprawiło też wizerunku miasta w moich oczach, że nie było dobrego oznakowania dojazdu do autostrady (wiem, że ledwo co im otwarli, ale jednak), przez co wlokłem się spory kawał wąską i zatłoczoną starą drogą krajową. Ale gdy jechałem przez centrum szukając drogi, odnotowałem w pamięci interesująco wyglądający kościół typu gotyckiego, o dwóch smukłych wieżach, może kiedy tam pojadę na wiosnę, to będzie jakoś przyjaźniej. 

sobota, 23 lutego 2013, bartoszcze
Tagi: fotka seksizm

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2013/02/23 17:22:51
Jak pech to pech, nasze miasto jest piękne, szkoda, że warunki pogodowe tak wpłynęły na opinię :) A kościół jest neogotycki , wybudowany w latach 1902-1904 . W każdym razie zapraszamy :)
-
2013/02/23 18:24:41
Nie zraziłem się, a przewiduję być w kwietniu:)
-
2013/02/23 19:31:02
No właśnie - tenże kościół neogotycki, zresztą jak wszystkie większe wieże kościelne w Tarnowie. Ciekawe centrum, bazylika (wyłącznie wnętrze) i mauzoleum Bema. Ładna starówka...