Czasem coś usłyszę, czasem sobie coś pomyślę, czasem coś z tego tu zdążę zapisać - a czasem nawet zadbam o pełną poprawność pisowni...
Blog > Komentarze do wpisu

Losowy klient

Dzwoni telefon. Numer na wyświetlaczu jest mi nieznany, patrzę na niego z podejrzliwością, bo zalatuje podłódzkim zagłębiem call-center, ale z tej okolicy czasem do mnie dzwonią w moich sprawach, więc niechętnie odbieram. Z drugiej strony jakaś pani(enka) atakuje mnie słowotokiem wprost ze szkolenia, przedstawiając się jako Instytucja Finansowa Bez Nazwy. Przeczekuję dwie minuty prezentacji znakomitej i niepowtarzalnej oferty, aż padnie sakramentalne "I co Pan na TO?"

I wtedy nieprzyjaźnie pytam:
- A skąd Instytucja Finansowa ma mój numer telefonu?

Spodziewam się usłyszeć nazwę jakiejś firmy handlującej danymi (cóż, każdemu się czasem zdarzy zdeponować gdzieś własne dane osobowe, a wysyłanie pism o usunięcie danych z bazy jest zajęciem jałowym i nudnym) - ale nie, Instytucja ma dla mnie niespodziankę:
- Proszę Pana, nie mamy Pana numeru, system komputerowy losowo generuje numery telefonów, na które dzwonimy...

Na tym rozmowa z Instytucją się zakończyła, klient losowo wybrany przez System nie czuł się zmotywowany do kontynuowania znajomości. 

środa, 17 września 2014, bartoszcze

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2014/09/29 19:24:39
I dzwonią ze swoją ofertą do 'losowo' wybranego klienta? A gdzie risercz i profesjonalny targeting? :)
-
2014/09/29 20:36:00
Był za drogi ;)
-
Gość: kasia, *.dynamic.chello.pl
2014/10/27 22:47:20
No właśnie, i jak się skutecznie pozbyć takich natrętów? Do mnie wydzwaniają regularnie zapraszając na przeróżne badania i prezentacje. Zawsze 'losowo'... Danych call center nie podadzą, tylko firmy, na której zlecenie dzwonią ewentualnie, a jak prosiłam, żeby sobie przesłali wewnętrznie maila, że na ten numer nie należy dzwonić, bo sobie nie życzę, to niestety nie ma takiej opcji...
-
2014/10/28 00:10:50
Zawsze można być asertywnym na wejściu, a docelowo planowane jest stworzenie bazy numerów, do których nie wolno dzwonić (na podstawie zgłoszeń, w Niemczech taka działa), nawet losowo.
-
Gość: , *.adsl.inetia.pl
2014/10/28 06:39:55
Zostaje zawsze staropolskie "spierdalaj".
-
2014/10/28 07:01:18
To po prostu daleko posunięta asertywność ;-)