Czasem coś usłyszę, czasem sobie coś pomyślę, czasem coś z tego tu zdążę zapisać - a czasem nawet zadbam o pełną poprawność pisowni...
Blog > Komentarze do wpisu

Fejsbuk nie umie w ironię

Z okazji Dnia Kobiet powinienem wrzucić jakiegoś kwiatka w jotpegu lub co najmniej w ASCII, ale w ASCII nigdy dobrze nie umiałem, a galerie kwiatków i tak dziś zaleją sieć, więc okolicznościowo będzie o czym innym.

Otóż otworzyłem sobie o poranku fejsbuka i wówczas wskoczył mi przed oczy post jednej pani (której posty zasadniczo można polecać w ciemno, choć niekoniecznie na każdą wrażliwość), która uprzejmie poinformowała, że Fejsbukowi nie spodobał się post innej pani (tę akurat niekoniecznie polecam, najwyraźniej to nie moja wrażliwość) i to na tyle, że Fejsbuk nie tylko ten post usunął, ale także odebrał autorce prawo pisania przez tydzień. A wszystko przez to, że robot (w tym humanoidalny) w dziale obsługi nie zrozumiał ironii...

FB ban Adelka

Treść trefnego postu zamieszczam powyżej, w głębokiej wierze, że Blox umie dostrzec ironię i nie będzie próbował doprowadzić do skasowania tej notki (po FB spodziewam się, że będzie kasował obrazki z treścią tego postu, jak je znajdzie, z blokowaniem autorów włącznie).

środa, 08 marca 2017, bartoszcze

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2017/03/08 14:17:17
Cóż, gdzieś na jakiejś stronie z gatunku kwejk widziałem ostatnio informację, że zablokowano konto za post z bloga motoryzacyjnego za wielokrotne określenia typu pedał gazu, sprzęgła...

Zresztą, ja sporządzam na fb jako notatki opisy moich wycieczek górskich i chciałem ostatnio je ujednolicić w formie, co przy kilkudziesięciu opisach wymagało dość wielu zmian poszczególnych notatek, bo zawsze się okazywało że gdzieś jest jednak inaczej i też zostałem oskarżony o niewłaściwe używanie fb i zablokowano mi możliwość edycji.
-
Gość: fracky, *.dynamic.gprs.plus.pl
2017/03/10 08:18:46
Hmmm... może zamiast zajmować się obroną żartobliwych wpisów na fejsie sklecił byś coś na temat ostatniego bastionu demokracji w Polsce czyli SN. Za niedługo rozegra się ostra batalia i myślę, że przydałby się apel do czytelników o wsparcie dla gremium sędziowskiego. Tak naprawdę od ich postawy będzie dużo zależeć, a jako rzekomy prawnik mógłbyś naświetlić na czym problem polega od kuchni. Chyba obrona praworządności i demokracji jest zgoła bardziej istotna niż fejsbukowe przepychanki, co ?
-
2017/03/10 08:21:42
przydałby się apel do czytelników o wsparcie dla gremium sędziowskiego

Masz na to swój blog. Ja na swoim piszę o tym, o czym sam chcę napisać. Pa.
-
Gość: fracky, *.dynamic.gprs.plus.pl
2017/03/10 08:38:35

"Ja na swoim piszę o tym, o czym sam chcę napisać."

Naturalnie, to była tylko propozycja zatroskanego obywatela, a nie rozkaz. Myślałem, że martwisz się sytuacją w kraju, stąd moja sugestia :D. Teoretycznie płaszczyzna zagadnienia jest tożsama z Twoim zawodem, więc myślałem, że temat Cię zainteresuję. Jestem zdania, że PiS można pokonać tylko ponad podziałami i akurat w tej kwestia małostkowe lokalne niesnaski to błahostka, w porównaniu do dobra kraju. Mam rację ?