Czasem coś usłyszę, czasem sobie coś pomyślę, czasem coś z tego tu zdążę zapisać - a czasem nawet zadbam o pełną poprawność pisowni...
Blog > Komentarze do wpisu

Reaktywacja

O sporcie pisałem tu kiedyś dużo (a czasem namiętnie), zwłaszcza jak jakieś ważne wydarzenia sportowe miały miejsce (niektórzy czytelnicy na widok tekstów o sporcie robili minkę "o, sport, to ja już sobie pójdę"). Potem - zgodnie z najlepszymi tradycjami zarządzania - nastąpił podział w celu rozdzielenia tematyki, niemiłośnicy sportu się ucieszyli, a miłośnicy jak chcieli, to trafili w nowe miejsce. I tak to się turlało w skomplikowanym układzie naczyń połączonych...

Aż przyszła pora na kolejny etap z podręcznika zarządzania. W odwiecznym cyklu podziel/scal/zrestrukturyzuj wypadła kolej na połączenie blogów w celu osiągnięcia blogosynergii i ułatwienia zarządzania wpisami (well, główny blog jest na starym szablonie i silniku Bloksa, nowy blog na wiecznie niedokończonym nowym). Blog sportowy dziś właśnie został oficjalnie zamknięty, a jak mi się zechce nablogować o sporcie, to wpadnie to tutaj właśnie, do kategorii Sport, nie musicie uciekać ze wrzaskiem.

Choć igrzyska w Pjongczang się zbliżają, więc kto wie czy mnie nie natchnie, to trudne do przewidzenia jest.

poniedziałek, 29 stycznia 2018, bartoszcze

Polecane wpisy

  • Koniec w jedenaste urodziny

    To było dokładnie jedenaście lat temu, tylko bladym świtem. Powiedziałem sobie "no dobra, spróbuję", poklikałem (mogłem mieć wcześniej zaklepane miejsce, nie pa

  • Smutno i dziwnie

    Agora ogłosiła, że 29 kwietnia 2019 roku Blox zostanie zamknięty. Zamknięty, czyli wtyczka do serwerów zostanie odłączona, i wszystko to, co pisałem (jak równie

  • Trzy nogi antykoncepcji

    Zapiski ... między innymi dlatego są kiepsko uczesane, że dla samego twórcy bywa zaskoczeniem, o czym mu się w danym momencie zachce napisać (potem uzasadnione

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2018/01/29 12:15:44
Jak nie natchnie, nie ma innej możliwości :)
-
2018/01/29 14:02:38
Od wielu już miesięcy jeden temat czeka na swój moment :)
-
2018/01/29 14:08:02
Zaczekam :)
-
Gość: alp61, *.adsl.inetia.pl
2018/01/30 00:50:21
A ja zaglądam ostatnio licząc, że może Ty coś "chlapniesz" na temat Ligi Narodów... - Rafał na urlopie, Darkowi Wołowskiemu temat uciekł, Wawrzynowski zareagował na bieżąco, ale chyba nie docenił tego co się rozpoczęło. Komentarze po losowaniu grup... - standardowe medialne ble.ble, jak po każdym losowaniu. Głównie o naszej grupie, która może być nudna. Osobiście wolałbym w niej zamiast Portugalii, która niedawno wysadziła nas z siodła na Euro, Anglię, Hiszpanię lub Francję.
A ja schodziłem akurat do kuchni zrobić sobie kawę, kiedy przechodząc koło telewizora zobaczyłem, że losują Dywizję D. Oczywiście zaraz klapnąłem na fotel.
Już przy losowaniu Dywizji C zaczęło się robić ciekawie, ale B i A to same hiciory! Przy tych meczach, mecze eliminacyjne do ME czy MŚ to emocje dla przedszkolaków (oczywiście z wyjątkiem naszej grupy), a i na samych turniejach podobne emocje zaczynają się dopiero w fazie pucharowej (znowu z wyjątkiem naszej grupy). Może faktycznie na początku (zgodnie z powszechną opinią) ktoś te mecze zlekceważy, ale szybko się połapie, że po paru posezonowych przecenach można wylądować na półce pomiędzy San Marino, a Maltą lub Gibraltarem i... - żarty się skończą.
Na dłuższą metę pomysł na testowanie "obserwowanych" w eksperymentalnych składach się nie utrzyma. A to musi przeorać naszą piłkę. Trzeba będzie skończyć z podziałem na "reprezentantów i dublerów", rotować i grać szerszym składem, opracować system na wprowadzanie nowych piłkarzy do drużyny (którego nie ma). I niepokoi mnie tylko refleksja, czy Polska Myśl Szkoleniowa jest do takiego wyzwania przygotowana.
-
2018/01/30 09:44:38
@alp
Idea Ligi Narodów mi się co do zasady podoba, ale nie jestem pewien jak w praktyce wyjdzie przyjęta koncepcja - zobaczymy jak będzie wyglądać sytuacja w grupach po 3-4 kolejkach. Wolałbym więcej "ligowości" i większego wpływu LN na późniejsze kwalifikacje do MŚ/ME (systemu kwalifikacji do ME'2020 na razie chyba nie zrozumiałem).
-
Gość: alp61, *.adsl.inetia.pl
2018/01/30 12:38:42
Ja też mam na razie problem z systemem kwalifikacji, ale z czasem wszyscy się z tym połapiemy. Niewątpliwie punkty nie/zdobyte w LN będą miały wpływ na ranking i bezpośrednie przełożenie na losowanie grup w kwalifikacjach turniejowych, a grać w nich będą wszyscy i to na porównywalnym poziomie.
No i to co w sporcie jest najważniejsze... - rywalizacja, prestiż. Przegrać Z Niemcami, czy Hiszpanią a nawet z Włochami czy Portugalią to nie wstyd. Ale grać w jednej grupie z Maltą czy San Marino to katastrofa.