Czasem coś usłyszę, czasem sobie coś pomyślę, czasem coś z tego tu zdążę zapisać - a czasem nawet zadbam o pełną poprawność pisowni...
Archiwum
Tagi
Kategorie: Wszystkie | Bez | Eko | F1 | Junior | Język | Kult-ura | Milionerzy | Prawo | Sport | Z podróży
RSS
czwartek, 14 sierpnia 2008

Mam narastające wrażenie, że ćwierćfinał jest szczytem możliwości naszych reprezentantów na IO w Pekinie. Oczywiście w konkurencjach, w których nie stosuje się systemu pucharowego, odpowiednikiem ćwierćfinału jest czołowa ósemka.

Doprawdy, chyba tylko w wyścigu kolarskim kobiet  to ósme miejsce można uznać za osiągnięcie.

Zostało jeszcze trochę czasu, więc może niektórzy jednak wybiją się wyżej. Czyli na podium (czwarte miejsca nie są wiele lepsze, niż ósme).

21:19, bartoszcze , Sport
Link Dodaj komentarz »
środa, 13 sierpnia 2008

Tak podobno Chińczycy mówią swoim zawodnikom (jak na złość nie mogę teraz znaleźć dobrego linka).

Z punktu widzenia miejsca w klasyfikacji medalowej to słuszne podejście, dopóki tych złotych wystarczy na zdobycie przewagi nad innymi. Kiedy jednak ktoś się zrówna, to te srebrne medale okazują się bardzo cenne:

1. UE17231656
2Chiny173525
3.USA 1081028

11:38, bartoszcze , Sport
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 12 sierpnia 2008

Wczoraj marudziłem, że wyniki naszych olimpijczyków są co najmniej takie sobie. Dzisiaj, po odpadnięciu Radwańskiej, prawie straciłem wiarę w to, że komukolwiek uda się cokolwiek zdobyć (a po wycofaniu Ivanovic półfinał wydawał się tak bliski). Nie ekscytują mnie awanse do finałów pływackich uzyskiwane z 7-8 ósmymi czasami, bo te czasy zapowiadają analogicznie 7-8 miejsca w tych finałach i oglądanie z daleka pleców rywali. Może raczej nóg. nie pleców:P

 

 

07:11, bartoszcze , Sport
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 11 sierpnia 2008

Popatrzyłem sobie własnie na bieżącą klasyfikację medalową Igrzysk. Na ten moment prowadzą Chiny z 7 złotymi i 3 srebrnymi medalami, przed Amerykanami i Koreańczykami (po 3 złote i jakaś drobnica). I naszła mnie ciekawość, i włączyłem szybko Excela. Dwie minuty i wynik nie zostawia wątpliwości - gdyby takie podejście było dopuszczalne,  to Unia Europejska dominuje: 27 medali, w tym 9 złotych.

Czy to tylko pocieszanie się po katastrofalnych występach naszych reprezentantów (nie chcę słyszeć, że tu i tam są pozytywne wyiki, bo nie przekładają się na medale)? Cóż, równie dobrze mogę się pocieszać, że w tabeli medalowej portalu jesteśmy na 16 miejscu*. Z jakimiś 150 państwami, ale zawsze to druga dziesiątka:P 

*Oczywiście tabela jest do chrzanu, bo nawet jeżeli na miejscu X jest 10 państw, to w następnej kolejności podaje się miejsce X+1, a nie X+9.

11:42, bartoszcze , Sport
Link Komentarze (3) »
czwartek, 07 sierpnia 2008

Tytułowa różnica bramek w rewanżowych meczach pucharowych polskich drużyn wygląda całkiem, całkiem nieźle:) Ponieważ jednak jestem urodzonym malkontentem, to wolałbym jednak zamienić tę różnicę na np. 5-2, byle te 6 ostatnich meczów dało łącznie 18 pkt, a nie tylko 13. Prawa rankingów pucharowych są bowiem bezlitosne. A mam obawy, że w następnej rundzie zdobycze punktowe będą znacznie niższe. Oby różnica bramek nie odwróciła się w drugą stronę..

A tak przy okazji, to po tym rewanżowym meczu Wisły, Barca już na pewno Messiego do Pekinu nie puści;) 

00:41, bartoszcze , Sport
Link Dodaj komentarz »
piątek, 01 sierpnia 2008

Słuchałem sobie w czwartek w samochodzie "Prywatnej kolekcji" z Maciejem Kuroniem. Pod sam koniec audycji, kompletując ostatnie utwory do puszczenia, Kuroń wyraził żal, że nie zmieści mu się (zostal niecały kwadrans na jakieś dwa utwory i pogawędkę) już na pewno Pink Floyd (chyba chciał puścić Atom Heart Mother), gdyż - jak stwierdził - mają oni same długie kawałki.

Oczywiście, jeżeli patrzeć na PF  tylko przez pryzmat Shine on You Crazy Diamond czy Alan's Psychedelic Breakfast, to rzeczywiście nie się nie zrobi. Ale gdyby sięgnąć po Final Cut, to jest tam akurat sporo kawałków poniżej 3 minut.

No dobra, wiem, że nie wszystko co różowe, tak samo floyduje:) 

A zresztą, wybrane przez Kuronia na końcówkę Uriah Heep i Omega też nie były złe:))

21:44, bartoszcze , Kult-ura
Link Komentarze (1) »

Powszechne oburzenie wzbudził ostatnio (tak powszechne, że link sobie daruję) werdykt Trybunału Arbitrażowego przy PKOl w sprawie Widzewa i Zagłębia Lubin. Nie wiem, jak dokładnie wygląda sprawa z Widzewem, ale ostatnio ujawniono, że w sprawie Zagłębia z dziwnych powodów Trybunał nie otrzymał dokumentu stwierdzającego rozpoczęcie postępowania dyscyplinarnego przeciwko lubinianom!

Tłumaczenie PZPN wygląda - jak zwykle - do bólu naiwnie. Naprawdę nie sposób nie zadać pytania - kto mógł sprawić, że ten dokument się w aktach postępowania nie znalazł? Bo jeżeli się nie znalazł, to (abstrahując od tego, czy wydłużenie okresu przedawnienia nie było skuteczne) z proceduralnego punktu widzenia sprawa może być już potem nie do obrony. Przy czym w takim przypadku całkowitą bzdurą jest twierdzenie, że orzeczenie może wpłynąć na inne przypadki - sprawy rozstrzygnięte proceduralnie nie są żadnym precedensem.

Ciekawe jak to było z Widzewem - czy też zabrakło odpowiedniego dokumentu w aktach? Bo jeśli tak, to i odwołanie do Sądu Najwyższego nie pomoże..

PS. W sprawie okresu przedawnienia uważam, że Trybunał nie miał racji. Skoro w w sprawie FOZZ Sąd Najwyższy uznał za skuteczne wydłużenie okresu przedawnienia karalności przestępstw (chociaż czekamy na rozstrzygnięcie Trybunału Konstytucyjnego), i podobnie za skuteczne uważa się wydłużenie przedawnienia składek na ZUS, to dlaczego nieskuteczne miałoby być przedłużenie karalności sportowych wykroczeń dyscyplinarnych?

21:18, bartoszcze , Sport
Link Dodaj komentarz »
środa, 30 lipca 2008

Tak się niedawno wypowiedział Ojciec na jedną z licznych propozycji Juniora, zmierzającej głównie do wydłużenia czasu pozostałego do pójścia spać.

Cierpliwość Rodzica warta irydu jest.  

21:34, bartoszcze , Junior
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 28 lipca 2008

Przy drodze do domu straszy mnie od jakiegoś czasu billboard, na którym podejrzanego autoramentu dziewczątko reklamuje nową wiązankę utworów słowno-muzycznych kapeli pod nazwą Blog27. Z lektury zajawek portalowych kojarzę, że dziewczątko to może mieć na imię Tola oraz że jest znana z bycia celebrytką oraz zdobycia jakiejś Złotej Patelni czy nagrody w plebiscycie Wiernych Słuchaczy Bóg-Wie-Czego. Nie zarejestrowałem w pamięci, aby moje uszy zetknęły się z ich produkcjami, i tak niech pozostanie.

Czemuż więc poświęcam im notkę? Otóż kiey po raz pierwszy zobaczyłem nazwę grupy, zaczęło mnie męczyć coś w rodzaju deja vu. Wysiliłem pamięć i w końcu odnalazłem. W epoce girlsbandów, boysbandów, kidsbandów, gaysbandów etc. wyprodukowano w Polsce grupę o nazwie LO27. Jakość jej nie odbiegała zdaje się od poziomu Blog 27. 

Zastanawiam się więc, czy liczba 27 ma jakieś znaczenie?  Bo na pewno jako część nazwy zespołu jest w tej chwili elementem odstraszającym.

01:17, bartoszcze , Kult-ura
Link Komentarze (1) »
czwartek, 24 lipca 2008

Jedną z inspiracji dla założenia tego bloga było (na dłuuugo przed jego założeniem) odnotowywanie interesujących pomysłów muzycznych, na jakie zdarzy mi się tu i ówdzie przypadkiem natrafić (a Bóg świadkiem, że nie szukam zbyt aktywnie). Przedwczoraj mi się to przypomniało, kiedy wysłuchałem w Trójce przyjemnej aranżacji "Suicide is painless" z M.A.S.H.-a ; niestety redaktor prowadzący po utworze nie podzielił się wiedzą o wykonawcy, więc albo to stara wersja - choć nie soundtrackowa - albo powiedział przed :(

Z ciekawszych rzeczy teraz pamięć mi podpowiada też "Stokrotkę" wykonywaną na melodię "Zombie" The Cranberries, oraz kubańską grupę wokalną imitującą zespół instrumentalny (fajne było, naprawdę!). Miałem też poświęcić notkę "State of Massachusetts" Dropkick Murphys, ale jakoś było mi głupio o nich entuzjastycznie pisać, kiedy nawet nie zagłosowałem na nich na LP3 (dawno już nie głosowałem). Może inne cudeńka będą miały więcej szczęścia.

Ech, muzyka, muzyka..

06:35, bartoszcze , Kult-ura
Link Dodaj komentarz »