Czasem coś usłyszę, czasem sobie coś pomyślę, czasem coś z tego tu zdążę zapisać - a czasem nawet zadbam o pełną poprawność pisowni...
Archiwum
Tagi

Wpisy z tagiem: Microsoft

sobota, 27 marca 2010

W swoim laptopie mam ustawione powiadamianie o aktualizacjach oprogramowania, włącznie z Windows (z różnych względów badzo nie lubię, kiedy komputer za mnie decyduje, co kiedy ma zrobić). Zerknąłem sobie dzisiaj do menedżera aktualizacji i stwierdziłem, że czeka ich na mnie z pięć. Już zamierzałem rutynowo nakazać ściągnięcie i zainstalowanie wszystkich, ale jedna z nich mnie zastanowiła.

Jakiś czas temu Unia Europejska wywalczyła z Microsoftem, że w Windows nie będzie na stałe zainstalowana Microsoftowa przeglądarka (dzięki czemu ludzkość ma mieć większą szansę korzystania z alternatywnych). Microsoft posłusznie wprowadził więc taką opcję do systemu, także dla ludzi którzy od lat używają wszelkich dostępnych przeglądarek. Uznałem więc, że ta opcja nie jest mi szczególnie potrzebna, zwłaszcza że parę osób, które posłusznie ją zainstalowało, zdziwiło się potem poważnie, że musi ponownie instalować Internet Explorera.

Cóż, ja mam w systemie 3 przeglądarki. Na co dzień używam Google Chrome - bo wydaje się najlepiej współpracować z Gmailem (czy tu się nowy monopol nie tworzy, eh?). Ale czasami mnie wkurza:)