Czasem coś usłyszę, czasem sobie coś pomyślę, czasem coś z tego tu zdążę zapisać - a czasem nawet zadbam o pełną poprawność pisowni...
Archiwum
Tagi

Wpisy z tagiem: Copa America

poniedziałek, 18 lipca 2011

Technika to dla futbolisty podstawa, ale na samej technice daleko się nie zajedzie. Brazylijczycy na Copa America starali się wygrac sztuczkami technicznymi, indywidualnymi umiejętnościami - szło tak sobie. W ćwierćfinale technika Pato i spółki nie przyniosła gola i skończyło się rzutami karnymi.

W serii karnych, Brazylijczycy nadal próbowali technicznie i skończyło się trzema niecelnymi strzałami (niektóre tak niecelne, jakby byli po pierwszym treningu w życiu, a zwłaszcza przed lekcją jak nie podchodzić pod piłkę), czwarty strzelony byle jak padł łupem bramkarza. A Paragwajczycy? Pierwszy próbował technicznie i też spudłował. Dwaj następni zastosowali najprostszą metodę - mocno w środek, licząc na to, że bramkarz będzie skakał do rogu. Skuteczność stuprocentowa.

Oczywiście, każdy pamięta wiele karnych strzelanych cudownie technicznie (mnie nie potrafi wyjść z pamięci jedenastka Romario na amerykańskim Mundialu). Ale żeby to osiągnąć, z techniką musi się zgrać psychika. Właściwie zawsze musi.

Adio Brasil.