Czasem coś usłyszę, czasem sobie coś pomyślę, czasem coś z tego tu zdążę zapisać - a czasem nawet zadbam o pełną poprawność pisowni...
Archiwum
Tagi

Wpisy z tagiem: Kanada

sobota, 12 czerwca 2010

Deszcz potrafi w niesamowity sposób wpłynąć na przebieg wyścigu Formuły1 - czasem wypaczyć, czasem go przerwać, często dać szansę na niesamowite sekwencje wyprzedzań, a nawet zadecydować o tytule mistrza świata (patrz triumf Hamiltona AD 2008, po wielkim zamieszaniu z oponami deszczowymi). W tym sezonie powoduje zwykle dużo ciekawsze wyścigi, niz przy dobrej, słonecnej pogodzie. Smutne jednak, kiedy wpływa też na stan umysłu jeszcze przed wyścigiem.

Przed jutrzejszym wyścigiem na Gilles Villeneuve, wszyscy podejrzliwie patrzą w niebo, a korespondent GW pisze nawet o "dużym prawdopodobieństwie ulewy". Cóż, ja patrzę na zaoceaniczne internetowe serwisy pogodowe, i dość zgodnie piszą one, że jest dosć duże prawdopodobieństwo, że kiedyś w ciągu tej niedzieli jakiś lekki opad z nieba spadnie. Ale raczej rankiem i wieczorem, a nie w środku dnia - w porze wyścigu. To już na lekką histerię zakrawa.

Finał kwalifikacji fantastyczny - Hamilton po wykręceniu czasu na miarę PP dostaje komunikat od zespołu "masz za mało paliwa, żeby dojechać do boksów, zatrzymaj się na torze". Widok bolidu F1 sunącego (siłą bezwładności) po torze z kierowcą siedzącym na zewnątrz: bezcenne.

Tagi: Kanada
20:19, bartoszcze , F1
Link Dodaj komentarz »