Czasem coś usłyszę, czasem sobie coś pomyślę, czasem coś z tego tu zdążę zapisać - a czasem nawet zadbam o pełną poprawność pisowni...
Archiwum
Tagi

Wpisy z tagiem: lista dyskusyjna

środa, 28 kwietnia 2010

Była sobie lista dyskusyjna przeznaczona dla prawników, prowadzona (od strony technicznej) przez wydawnictwo prawnicze. Działała jeszcze w ubiegłym wieku, czytały ją setki prawników (akurat kiedyś dostałem w tej kwestii informacje z pierwszej ręki, czyli od administratora), dziesiątki dyskutowały. Pojawiały się od czasu do czasu incydentalne pytania o zmianę czy poszerzenie formuły, ale generalnie większości było dobrze jak było.

Do czasu jednak. Wydawnictwo postanowiło wyjść naprzeciw nowoczesnym potrzebom świadomych klientów i wymyśliło forum z bajerami (tworzenie profili uczestników itepe). Żeby się zaś klienci nie męczyli, postanowiło zamknąć listę dyskusyjną, uprzejmie powiadamiając o tym jej uczestników z niespełna czterodniowym wyprzedzeniem. Cóż. Po pięciu godzinach od powiadomienia, założona została nowa lista dyskusyjna, po dwunastu godzinach od jej założenia zapisanych było już stu użytkowników. Na forum zaś, w części specjalnie przeznaczonej dla użytkowników listy, pojawił się raptem jeden wątek, o charakterze informacyjny raczej; nie wiadomo ilu uczestników zarejestrowało się na nowym forum (cóż, wydawnictwo nie pomyślało o automatycznym przyznaniu dostępu wszystkim uczestnikom listy).

Jak to ujął jeden z weteranów listy, którego zacytuję anonimowo: "Nie minie dzień i wszyscy aktywni dyskutanci z listy liczącej przeszło 10 lat pójdą sobie. Co za fail ;)"